Zahraniční stáže pro studenty a pedagické pracovníky SŠ a VOŠ

Momentálně připravujeme: Zahraniční stáže pro pedagogické pracovníky MŠ a ZŠ

Spoluprací s českými a zahraničními partnery jsme schopni nabídnout krátkodobé i dlouhobé stáže Vašim žákům na míru. Tyto stáže zajišťujeme napříč všemi obory a také většina našich stáží je neplacená. 

Pro střední odborné školy jsme schopni dodat stáže na klíč – od zajištění financování z dotačních programů (nejen program Erasmus+), přes samotný program stáže a její organizaci až po vyúčtování dotace.

Nabídku stále rozšiřujeme, , spolupracujeme se vzdělávacími institucemi a firmami různých zaměření v Německu, Itálii, , Portugalsku, Španělsku, Irsku, Velké Británii, Slovinsku aj.

Výhodou programu ERASMUS+

…je, že financuje stáž jako celek. Nejen pobytové a cestovní náklady, ale také pojištění a organizační náklady celého projektu. Proto je program výhodný zejména pro školy, které v současné době počítají doslova každou korunu. Z programu Erasmus plus lze také hradit stáže a školení pro pedagogy.

„Za řemeslem a prací do zahraničí“

V rámci programu Erasmus+ jsme uskutečnili projekt pro 40 žáků Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kutná Hora. Projektu se účastnili žáci oborů Kuchař-číšník, Sociální činnost, Veřejnosprávní činnost, Kadeřnice, Mechanik elektronik a Strojní mechanik. Během praxe se studenti zlepšili nejen v odborných znalostech, ale také pokročili v anglickém jazyce, která byla hlavní jazykem stáže a získali certifikát o účastni na stáži.

„Na zkušenou do Irska“

V průběhu školního roku 2018/2019 jsme pomohli pro Střední průmyslovou školu a Střední odborné učiliště Pelhřimov uspořádat projekt sestávající ze dvou běhů trvajících dva týdny v rámci kterých vyjeli žáci do irského Sliga.

Obory, které měli možnost vyjet na stáž byly Informační technologie, Strojírenství a Mechanik seřizovač. Účastníci stáže pracovali ve společnostech, které svým zaměřením odpovídaly jejich oboru.

„Kurzy anglického jazyka a nových metod pro pedagogické pracovníky SPŠ a SOU Pelhřimov"

Ve školním roce 2018/2019 jsme díky programu Erasmus+ poskytli učitelům ze SPŠ a SOU v Pelhřimově možnost absolvování kurzů angličtiny a metodologie. Účastníci projektu  byli rozděleni do dvou skupin, přičemž každá skupina vyjela do jiné destinace. První skupina účastníků byla složena z učitelů odborných a všeobecných předmětů, kteří absolvovali své kurzy na Maltě, zatímco druhou skupinu tvořily dvě vyučující anglického jazyka, pro které byl zvolen dvoutýdenní kurz metodiky a konverzace ve skotském Edinburghu.

"Získáváme zkušenosti ve strojírenství a elektrotechnice ve Španělsku"

Žákům maturitních oborů Střední odborné školy strojní a elektrotechnická jsme umožnili ve školním roce 2017/2018 vycestovat ve dvou bězích do Malagy. Čtrnáct dní tak sbírali pracovní zkušenosti v cizojazyčném prostředí.

V provozech, kde pracovali od pondělí do pátku, byli umístěni dle svého zaměření a stejně jako ostatní zaměstnanci firmy se zapojili do běžného pracovního procesu.

"Péče o seniory v Irsku a v Německu"

Projekt, který jsme zorganizovali se Střední zdravotnickou školou Tábor byl rozdělený do tří turnusů, které se konaly v průběhu školního roku 2017/2018. Účastníci prvního a třetího turnusu vyrazili do Irska, zatímco účastníci druhého turnusu do Postupimi u Berlína.

Během těchto dnů žáci pracovali v domovech pro seniory, ve kterých prováděli hygienickou péči u nemocných a poskytovali jinou péči jako běžní ošetřovatelé.

WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly